Борусия (Дортмунд) победи като гост Хофенхайм
Борусия (Дортмунд) излезе временно на върха във временното класиране на Бундеслигата, след като в първия двубой от шестия кръг "жълто-черните" надделяха с 3:1 като гост на Хофенхайм.

Борусия (Дортмунд) излезе временно на върха във временното класиране на Бундеслигата, след като в първия двубой от шестия кръг “жълто-черните” надделяха с 3:1 като гост на Хофенхайм. Тимът на Един Терзич положи доста усилия за този успех, след като остана с човек по-малко за последните 20-ина минути.

Никлас Фюлкруг (18′) изведе гостите напред с първия си гол за Борусия, но Андрей Крамарич (25′) изравни от дузпа. Марко Ройс отново изведе “жълто-черните” напред в добавеното време на първата част. След почивката повечето интересни ситуации бяха пред вратата на Кобел, който веднъж се намеси великолепно, а в друга ситуация и гредата го спаси след удар на Сков.

В добавеното време обаче Дортмунд стигна до трети гол чрез Юлиан Риерсон и нанесе втората загуба през сезона на Хофенхайм.