Автогол на Рамос донесе трите точки за Барселона
В 76-ата минута бившият капитан на Реал Серхио Рамос бе хванат в крачка и прати в собствената си врата топката, която Ямал свали с глава след много добро центриране на Феран Торес.

Барселона се върна на върха в Ла Лига след минимален успех с 1:0 в домакинството си на Севиля в първия мач от осмия кръг на испанския шампионат. Автогол на бившия капитан на Реал Мадрид Серхио Рамос в 76-ата минута донесе успеха на каталунците. Каталунците нямат загуба от Севиля в Ла Лига от октомври 2015-а, а последният успех на “бяло-червените” като гост на Барса датира от 2002-ра година.

Чави Ернандес направи четири промени от мача с Майорка. Кристенсен и Кунде стартираха в центъра на защитата за сметка на Мартинес и Араухо. Ямал и Левандовски също се завърнаха сред титулярите. Бившият капитан на Реал Мадрид Серхио Рамос стартира за Севиля. Същото важи и за бившия играч на каталунците Иван Ракитич. Иначе и Мендилибар е предприел четири ротации. Санчес, Жордан и Лукебакио също започнаха.