Реал се наложи над Алмерия в голово шоу, Бензема с хеттрик
Карим Бензема блесна с три гола още през първото полувреме за "Кралския клуб".

Реал Мадрид надделя над Алмерия с 4:2 в двубой от 32-ия кръг на Ла Лига, който се проведе на “Сантяго Бернабеу”.

Карим Бензема реализира първото попадение в мача още в 5-ата минута, а в 17-ата отново той вкара, удвоявайки аванса на домакините.

Малко преди края на първото полувреме – 42-ата минута, Бензема оформи хеттрика си след точно изпълнена дузпа и по този начин френският ветеран се изкачи на четвърто място във вечната класация на голмайсторите в испанския шампионат.

Със своя хеттрик срещу Алмерия опитният нападател вече има общо 236 гола в елита, изпреварвайки легендата на Реал Мадрид Уго Санчес, който има 234 попадения. Пред Бензема са само Телмо Сара с 251 гола, Кристиано Роналдо с 311 гола и лидерът Лионел Меси с 474 точни изстрела.

В добавеното време на първото полувреме Лазаро успя да намали изоставането на гостите, но само две минути след старта на втората част Родриго отбеляза още един гол за Реал.

В 61-ата минута Лукас Робертоне се разписаха за гостите, оформяйки крайното – 2:4.

С тази победа Реал вече има в актива си 68 точки, а Барселона е със 76 пункта, но и мач по-малко от “белите”.