Шампионът на Англия – Ливърпул, е на крачка от назначаването на бившия нидерландски национал Джовани ван Бронкхорст за помощник-треньор, който да помага на Арне Слот, информира журналистът Пол Джойс от The Times.
Бившият футболист на Арсенал, Барселона и Фейенорд ще замени Джон Хейтинга, който напусна мърсисайдци, за да застане начело на Аякс, и ще бъде дясна ръка на направилия страхотен дебютен сезон Арне Слот. Бившият треньор на Фейенорд спечели титлата във Висшата лига с огромна разлика спрямо останалите отбори.
50-годишният Ван Бронкхорст започва мениджърската си кариера във Фейенорд, а освен това работи в Гуанджоу Сити, Рейнджърс и Бешикташ.
Ван Бронкхорст се е изправял срещу Ливърпул като треньор, тъй като беше начело на Рейнджърс, когато шотландският отбор загуби от “червените” с 1:7 в Шампионската лига през октомври 2022-та.
Бившият играч на Арсенал и Барселона може да донесе свежи идеи в Ливърпул и да бъде перфектния помощник на Арне Слот. Целта на “червените” и през сезон 2025/26 ще бъде да спечелят титлата в Англия, както и да се представят силно в Шампионска лига.