Арсенал стартира новия сезон с победа у дома срещу Вълците
„Топчиите“ започнаха с успех новата кампания над Уулвърхемптън.

Арсенал успя да победи Уулвърхемптън с 2-0 на Емирейтс, за да започне с три точки новия сезон като целите пред отбора воден от Микел Артета са спечелването на Висшата лига след като през миналата кампания останаха само на 2 точки зад шампиона Манчестър Сити.

Кай Хаверц беше играчът на мача за отбора от Северен Лондон като той отбеляза откриващото попадение в мача в 25тата минута с глава след центриране от Букайо Сака.

След това пък германецът асистира на Сака, който удвои преднината за Арсенал с попадението си в 74тата минута и осигури спокойствие на „Артилеристите“ до края на сблъсъка.

Трите точки за тима на Микел Артета са добре дошли след като по рано през деня друг от претендентите за короната в Англия – Ливърпул също започна новия сезон с победа като гост на новака Ипсуич.

Новото попълнение на Арсенал Рикардо Калафиори беше на скамейката, но не записа своя дебют за „Артилеристите“ в първия мач от новия сезон.