След техническия гаф по време на първия си предсезонен мач в Япония, Барселона предприе спешни мерки, за да избегне повторение на проблема и да възстанови доверието на феновете. Каталунският клуб официално обяви, че оставащите две срещи от азиатското турне – срещу ФК Сеул и ФК Тегу – ще бъдат излъчвани напълно безплатно в YouTube.
Промяната в стратегията идва след неделния сблъсък с Висел Кобе, който бе стриймван чрез клубното приложение. Достъпът до него бе осигурен безплатно или на преференциална цена за членовете и участниците в програмата за лоялност, докато всички останали трябваше да заплатят. Плановете обаче се провалиха, след като сигналът от мача бе прекъснат, което доведе до импровизирано прехвърляне на излъчването на второто полувреме директно в YouTube.
Барселона не закъсня с извинението и обеща възстановяване на средствата на всички, които са платили за недовършения стрийм. В официалното си изявление клубът подчерта, че се е ангажирал с по-добро преживяване за феновете и вече е наел външна компания, която да поеме отговорност за стрийминг услугата занапред. „Блаугранас“ посочиха, че не искат да създават допълнителни проблеми за поддръжниците си и признаха, че не са изпълнили “необходимите стандарти” при първия опит.
Важно уточнение е, че феновете в Южна Корея няма да имат достъп до стрийма в YouTube, тъй като правата за излъчване на мачовете са закупени от местна телевизия. За всички останали обаче, двубоите ще бъдат достъпни свободно и без такси, в знак на уважение към феновете и с надежда за по-гладко представяне — не само на терена, но и извън него.