БФС наказа Локо Пловдив с четири мача пред празни трибуни
google новини лого Последвай ни
Добави коментар
Дисциплинарната комисия взе решението си след ексцесиите на мача със Септември София

Дисциплинарната комисия на БФС обяви наложените наказания след мачовете през изминалия уикенд, като най-сериозната санкция е за Локомотив (Пловдив) заради инцидентите по време на двубоя със Септември в Първа лига.

Клубът ще изиграе четири домакински срещи пред празни трибуни, още една при затворен сектор “Г”, а освен това е глобен с общо 18 000 лева. Наказанието е разпределено в два параграфа и ще се изпълнява поетапно, според описания в решението ред.

Причина за тежките санкции са безредиците, предизвикани от феновете на Локомотив, които нахлуха на пистата в заключителните минути на мача, като при сблъсъците беше пострадал и делегатът на срещата Кирил Лозанов.

Освен основното наказание, “смърфовете” са санкционирани с още 2300 лева за използване на пиротехника и скандиране на обидни лозунги от страна на привържениците.