Отборът на Ботев Пловдив постигна минимален успех с 1:0 срещу косовския Дреница в първата си контролна среща по време на подготвителния лагер в Турция.
Футболистите на Димитър Димитров-Херо откриха резултата още в седмата минута, когато точен бе Никола Илиев след асистенция на новото попълнение Педро Игор. Десет минути след това Алекса Мараш имаше добра възможност да удвои с глава, но ударът му бе спасен.
През втората част Тодор Неделев и Чимези Уилиамс получиха шансове пред вратата на Дреница, но не успяха да реализират, а в края на срещата стражът на “жълто-черните” Християн Славков имаше няколко важни намеси, за да запази аванса на своя тим.
Това бе втора проверка за Ботев Пловдив от началото на зимната подготовка, след като в първия си спаринг „канарчетата“ надиграха третодивизионния Марица Пловдив като домакини на стадион „Христо Ботев“.
Ботев Пловдив постигна победа в първата си контрола
Ботев Пловдив не признава плащането от Левски за Армстронг Око-Флекс 