Брайтън нарани сериозно Челси
Сините си вкараха два автогола при завръщането на Греъм Потър на южния бряг

Уверен Брайтън разби на пух и прах надеждите на лондонския Челси за скъсяване на изоставането от върха на подреждането в английската Висша лига, разгромявайки го с 4:1.

Чайките предрешиха изхода на двубоя с три попадения преди почивката, като два от тях бяха автоголове, дело на играчи на Сините.

Белгиецът Леандро Тросар откри головия празник в петата минута, а преди антракта резултатът набъбна до 3:0, след като Рубен Лофтъс-Чийк и Трево Чалоба се разписаха в собствената си врата.

Кай Хаверц върна надеждите на гостите в 57-ата минута, но в германският халф Паскал Грос оформи крайното 4:1 в добавеното време.

Челси, предвождан от бившия мендижър на Чайките – Греъм Потър, остана пети в класирането с 21 точки, три повече от Брайтън, който заема седма позиция.