Букайо Сака матира Лийдс и увеличи аванса на Арсенал на върха
"Артилеристите" добавиха изключително ценни три точки в актива си.

Амбицираният за шампионската титла през този сезон във Висшата лига – Арсенал, направи поредна голяма крачка към своята цел.

Възпитаниците на Микел Артета записаха четвърта поредна победа в Премиър лийг, като този път в жертва на “артилеристите” се превърна състава на Лийдс.

Гостите надделяха над своя съперник с минималното 1:0 на “Елън Роуд” и ще останат на върха в таблицата най-малко и този кръг.

С днешния успех отборът на Арсенал вече има в актива си 27 точки и дръпна пред втория – Манчестър Сити, с 4 пункта.

Разбира се, “гражданите” са все още и с мач по-малко, като малко по-късно им предстои сблъсък с Ливърпул на “Анфийлд”.

Иначе единственото попадение за Арсенал в мача срещу Лийдс падна в 35-ата минута, когато след грешка в изнасянето на топката от страна на домакините Мартин Йодегард пусна кълбото в наказателното поле към Букайо Сака, който с мощен шут от малък ъгъл не остави шансове на Илан Мелие.

В самото начало на втората част пък Патрик Бамфорд възстанови равенството за йоркшърци, но голът на играча не бе зачетен заради фал в атака.

След точно час игра футболистите на Лийдс получиха правото да изпълняват дузпа за игра с ръка на Уилям Салиба. С изпълнението на 11-метровия наказателен удар се нагърби Патрик Бамфорд, който обаче изпрати топката покрай левия страничен стълб на Аарън Рамсдейл.

Любопитен момент в срещата бяха началните минути, когато двубоят на “Елън Роуд” бе прекъснат временно поради електрически проблем на стадиона.

Лийдс: 1. Илан Мелие, 5. Робин Кох, 6. Лиъм Купър, 21. Паскал Струик, 25. Расмус Кристенсен, 12. Тайлър Адамс, 8. Марк Рока, 23. Луис Синистера, 7. Бренън Арънсън, 11. Джак Харисън, 19. Родриго

Мениджър: Джеси Марш

Арсенал: 1. Аарън Рамсдейл, 6. Габриел, 12. Уилям Салиба, 4. Бен Уайт, 18. Такехиро Томиясу, 34. Гранит Джака, 5. Томас Партей, 8. Мартин Йодегард, 7. Букайо Сака, 11. Габриел Мартинели, 9. Габриел Жезус

Мениджър: Микел Артета