ЦСКА и Берое оставиха спора на “Армията” нерешен
Двата тима пропуснаха възможността да съкратят изоставането от върха

ЦСКА София и Берое завършиха наравно – 1:1, в динамичен сблъсък на “Българска армия”, който изигра ролята на генерална репетеция за Червените преди първия им мач в груповата фаза на Лига Европа.

По този начин и двата тима пропуснаха възможността да съкратят изоставането от първите два състава в класирането.

Берое остана трети с 15 точки, една пред ЦСКА, който запази четвъртата позиция, но пък записа пети пореден мач без победа в първенството. По-рано през деня вторият Лудогорец също завърши наравно – 1:1, с Царско село.

Старозагорци излязоха напред в резултата три минути след подновяването на играта, когато Гаюс Макоута бе точен с глава, след като бе оставен непокрит от Тибо Вион след центриране от десния фланг на Стив Фуртадо.

Пет минути по-късно зрителите на “Българска армия” станаха свидетели на куриозна ситуация. Последният в отбраната на гостите Фуртадо се подхлъзна и подари топката на Енрике Рафаел.

Бързоногото крило на ЦСКА излизаше очи в очи със стража Християн Василев, но в този момент и той се подхлъзна, пропускайки отлична възможност за изравняване на резултата.

Паритетът все пак бе изравнен само петдесетина секунди по-късно, когато Валентин Антов се разписа с глава след центриране от ъглов удар на Стефано Белтраме. Любопитно е да се отбележи, че миналата година националният бранител реализира дебютния си гол за Аремйците именно срещу Берое.

След изравняването ЦСКА създаде повече положения и беше близо до пълния обрат, но така или иначе не успя да намери верния път към мрежата зад Василев.

В следващия кръг ЦСКА гостува на Арда (Кърджали), а Берое ще пътува до Велико Търново за двубой с последния Етър.

Преди двубоя специални поздравления и подаръци получи головата легенда ЦСКА и Берое Петър Жеков. Преди няколко дни реализатор №1 на родния елит с 253 попадения навърши 76 години.

ЦСКА – Берое 1:1 (0:0)
ГОЛМАЙСТОРИ: 0:1 Гаюс Макоута (48), 1:1 Валентин Антов (54)
Жълти картони: Гаюс Макоута, Теди Мезаг (Бер)

ЦСКА: 1. Густаво Бусато, 15. Тибо Вион, 11. Петър Занев – к, 26. Валентин Антов, 18. Брадли Мазику, 7. Енрике Рафаел (57 – 14. Жул Кейта), 10. Стефано Белтраме, 17. Адалберто Пеняранда (70 – 8. Греъм Кери), 21. Амос Юга, 22. Али Соу, 24. Джером Синклер (70 – 23. Ахмед Ахмедов)
Резерви: 25. Димитър Евтимов, 2. Юрген Матей, 8. Греъм Кери, 14. Жул Кейта, 20. Тиаго Родригес, 23. Ахмед Ахмедов, 29. Тонислав Йорданов
Треньор: Стамен Белчев

Берое: 1. Християн Василев, 5. Теди Мезаг, 6. Александър Цветков – к, 10. Гаюс Макоута, 11. Алиун Фал, 18. Илиас Хасани, 19. Александър Василев, 20. Стив Фуртадо, 22. Октавио, 25. Георги Ангелов, 29. Еривалдо
Резерви: 33. Генадий Ганев, 2. Джунейт Али, 7. Димо Бакалов, 9. Ерсон Диас Коста, 15. Георги Динков, 27. Крум Стоянов, 77. Божидар Пенчев
Треньор: Димитър Димитров

Съдия: Драгомир Драганов