Легендарният стадион “Сан Сиро” в Милано ще бъде сринат до основи, а на негово място ще бъде изграден нов стадион, на който ще играят местните грандове Милан и Интер, съобщава “Газета дело Спорт”.
Новото съоръжение ще носи името La Catedral, а строежът му ще струва 1.2 милиарда евро.
Стана ясно, че ръководствата на двата клуба са се споразумели за събарянето на „Сан Сиро“ след куп разгорещени дискусии. Арената е открита през вече далчената 1926 година, а след това е реновирана през 1955 и 1990 година.
Решението предизвика остро недоволство както сред привържениците на Милан, така и сред тези на Интер.
По този повод кметът на Милано Бепе Сала заяви: „Питам онези, които защитават „Сан Сиро“: Какво правим с него? Няма идея да управляваме два стадиона“.
Милан и Интер се надяват да получат всички разрешителни през 2023 година и да започнат работа в началото на 2024 година.
„Джузепе Меаца“ ще остане непокътнат до 2026 година, когато ще е домакин на церемонията по откриването на зимните Олимпийски игри Милано-Кортина, а разрушаването му се предвижда в края на сезон 2026/2027 година.
Арсенал обмисля да привлече играч на Интер през лятото
Защитник на Интер за дербито с Ювентус: Това е просто още един мач
Муса Диаби e много близо до трансфер в Интер 