Етър се срина у дома срещу Струмска слава
Три отбора на върха с по 59 точки – Спартак (Варна), Етър и Септември (София)

Устремилият се към бързо завръщане в Първа лига Етър допусна изненадваща загуба, отстъпвайки с 1:2 на Струмска слава (Радомир) на своя “Ивайло”.

След провала на Виолетовите на върха на класирането във Втора лига вече има триумвират, като Спартак (Варна), Етър и Септември (София) имат по 59 точки.

Струмска слава излезе напред във Велико Търново чрез черногореца Милош Попович, който в 52-ата минута бе точен от дузпа, а Даниел Младенов изравни в 72-ата.

Болярите тръгнаха смело в атака в търсене на трите точки, но малко по-късно бе отсъдена втора дузпа за гостите от Радомир, а Попович отново бе точен – 1:2.

Победата позволи на Струмска слава да събере 51 точки, като по този начин се изравни с Монтана и Миньор (Перник), разделяйки местата между 5-то и 7-мо.

Хебър наддлея над Марица с 2:0 след късни попадения на Ивайло Михайлов (89-ата минута) и Тодор Чавроски (в добавеното време) и по този начин овладя 4-тото място с 55 точки.