Хебър триумфира в Winbet Суперлига след нов бой по Нефтохимик
Пазарджиклии спечелиха финалната серия с 3:0 и грабнаха златните медали

Отборът на Хебър (Пазарджик) спечели за първи път титлата във волейболната Winbet Суперлига след победа и в третия си мач срещу Нефтохимик (Бургас).

Възпитаниците на Александър Попов стартираха с победа в Пазарджик с 3:1 във финалната серия, която се игра във формат 3 от 5. Последва нов домакински успех за „тигрите“, този път с 3:0, за да дойде и днешната победа с 3:1 (21:25; 25:18; 25:20; 25:14), която носи златните медали за пазарджиклии.

Шампионите за 2020-а Нефтохимик поведоха в геймовете (25:21) в днешния мач, който се проведе в бургаската зала „Младост“. В началото на втората част бургазлии поведоха с 2:0, но гостите направиха три поредни точки и дръпнаха в резултата. Постепенно пазарджиклии увеличиха преднината си, като в крайна сметка затвориха гейма в своя полза – 25:18.

Хебър доминираше през третия гейм, който логично отиде на сметката им – 25:20.

В последната четвърта част „тигрите“ бяха безапелационни и спечелиха гейма с 25:14, с което си осигуриха и трофея.

Така Хебър спря доминацията на Нефтохимик, който триумфира в предните четири издания на надпреварата.