Десет от ЦСКА 1948 се справиха с Хебър в Пазарджик
Гостите играха над половин час в намален състав срещу "гробарите".

ЦСКА 1948 записа втора поредна победа в efbet Лига, надделявайки над Хебър Пазарджик с 3:1 в двубоя от 19-ия кръг на първенството, който се проведе на стадион “Георги Бенковски”.

Първото попадение в срещата падна в 19-ата минута, когато Георги Русев бе точен след асистенция на Педриньо.

В 53-ата минута Ивайло Чочев се оказа най-съобразителен в наказателното поле и удвои аванса на гостите.

“Червените” обаче останаха в намален състав в 57-ата минута, когато вратарят Генадий Ганев получи директен червен картон за нарушение срещу Олексий Збун.

Въпреки че футболистите на Николай Панайотов бяха с човек по-малко, те стигнаха до трети гол във вратата на Хебър. Това се случи в 68-ата минута, а в герой за ЦСКА 1948 се превърна Педриньо.

Все пак домакините върнаха едно попадение в 78-ата минута чрез Георги Николов, но силите на “гробарите” не стигнаха за нещо повече в срещата.

С този успех ЦСКА 1948 вече има 32 точки в актива си на 5-ото място, а Хебър е на 11-ата позиция с 20 пункта.

На “червените” предстои мач за Купата срещу Берое, а след това и двубой от елита срещу Крумовград.

Хебър пък ще играе за Купата срещу Левски, а след това ще се изправи в efbet Лига срещу Ботев Пловдив.

Хебър – ЦСКА 1948 (1:3)

0:1 Георги Русев (19′)

0:2 Ивайло Чочев (53′)

0:3 Педриньо (68′)

1:3 Георги Николов (78′)