Инфарктна победа остави Лайпциг в играта
Отборът на Ред Бул стигна до успеха над Гладбах в 93-ата минута

РБ Лайциг сътвори забележителен обрат през второто полувреме, за да надделее с 3:2 над Борусия Мьонхенгладбах в изключителна оспорвана среща от 23-ия кръг на Бундеслигата.

Домакините изоставаха с два гола до 57-ата минута, но през последния половин час направиха необходимото да заличат пасива, а в третата минута на добавеното време норвежецът Александър Сорлот постави точка в спора, реализирайки победния гол.

Гладбах дръпна напред след попадения на Йонас Хофман (от дузпа) и французина Маркус Тюрам преди почивката. Другите два гола за Лайпциг пък бяха дело на Крис Нкунку и датчанина Юсуф Поулсен.

Драматичната победа позволи на РБ Лайпциг да се доближи на две точки от лидера в Бундеслигата Байерн, който по-рано днес срази Кьолн с 5:1.