Ивайло Чочев изпрати ЦСКА 1948 към финала за Купата
Звездният халф пое диригентската палка и бе с основна заслуга за класирането на "червените" на финал.

ЦСКА 1948 успя да се класира за финала в турнира за Sesame Купа на България!

Това се случи, след като “червените” елиминираха борбения състав на Локомотив София на стадион “Витоша” в Бистрица. Отборът на Тодор Янчев надделя над “железничарите” с общ резултат 5:4.

В герой за ЦСКА 1948 се превърна отново полузащитникът Ивайло Чочев, който блесна с два гола, а второто му попадение бе в самия край на мача, който влезе в продължения.

Гостите излязоха напред в резултата в 9-ата минута, когато Дейвид Малембана със страхотно изпълнение на пряк свободен удар разпечата вратата на Даниел Наумов.

В 18-ата минута преднината на Локомотив София бе удвоена, след като Селсо Рапосо се възползва от грешка в изнасянето на топката на “червените”, напредна с кълбото, а впоследствие и реализира.

Футболистите на ЦСКА 1948 се върнаха в мача в 29-ата минута. Тогава отборът на Тодор Янчев получи правото да изпълнява дузпа, а от бялата точка звездата Ивайло Чочев не сбърка.

В последната минута от редовното време пък домакините бяха на крачка от изравняването на резултата и класирането за финал, но изстрелът от далечно разстояние на Парвиз Умарбаев се отклони в дясната греда на Бабукар Гайе.

Така двата тима влязоха в продължения, а в техния край – 117-ата минута, Ивайло Чочев с глава вкара за втори път в мача и по този начин изведе отбора си до финал за Купата, където ЦСКА 1948 ще премери сили с един измежду Лудогорец и Черно море.

Иначе във втората минута на добавените към продължението четири минути Матеус Дуарте получи втория си жълт картон и трябваше да напусне терена, оставяйки своя отбор в намален състав.

ЦСКА 1948 – Локомотив София (2:2)

0:1 Дейвид Малембана (9′)

0:2 Селсо Рапосо (18′)

1:2 Ивайло Чочев (29′)

2:2 Ивайло Чочев (117′)

ЦСКА 1948: 29. Даниел Наумов (вр) – 19. Стив Фуртадо, 87. Симеон Петров, 14. Елитон, 16. Сидклей Перейра, 18. Ивайло Чочев, 58. Октавио Мерло, 10. Георги Русев, 8. Педриньо, 99. Радослав Кирилов, 55. Светослав Диков

Резерви: 33. Генадий Ганев (вр), 9. Александър Колев, 4. Ангел Лясков, 11. Бирсент Карагарен, 24. Лазар Марин, 7. Марио Топузов, 39. Парвиз Умарбаев, 22. Реян Даскалов, 28. Емил Ценов

Старши треньор: Тодор Янчев

Локомотив София: 1. Бабукар Гайе – 44. Божидар Кацаров, 33. Алан Диас, 22. Ивайло Найденов, 26. Красимир Милошев (к), 89. Матеус Роча, 13. Селсо Рапосо, 5. Дейвид Малембана, 39. Антонио Вутов, 94. Юлиан  Ненов, 11. Карлос Франса

Резерви: 24. Александър Любенов (вр), 12. Бруно Франко, 7. Александър Александров, 70. Димо Бакалов, 15. Лука Иванов, 3. Марио Петков, 8. Мартин Райнов, 29. Станислав Костов, 18. Християн Чипев