Късна драма на “Етихад” – Тотнъм удари Манчестър Сити
Хари Кейн нокаутира Гражданите в 95-ата минута

Гол на Хари Кейн в петата минута на добавеното време донесе на Тотнъм драматична победа с 3:2 при гостуването на лидера във Висшата лига Манчестър Сити.

Малко очакваният успех на Шпорите нанесе сериозен удар върху каузата на Гражданите, чиято преднина пред втория в подреждането Ливърпул беше стопена на шест точки, като Червените имат и мач по-малко.

Това пък беше втора победа за тима от северен Лондон над Сити през сезона.

Новото попълнение на Тотнъм Деян Кулушевски откри резултата след пас на Хюн-Мин Сонкойто след четири минути игра.

Сити изравни половин час по-късно, когато вратарят на гостите Юго Лорис не успя да улови центриране на Рахийм Стърлинг, топката стигна до Илкай Гюндоган, който опъна мрежата – 1:1.

Четвърт час след почивката Хари Кейн възстанови аванса на Тотнъм, но впоследната минута на двубоя топката се отклони в ръката на Кристиан Ромеро при центриране на Бернардо Силва и след намесата на ВАР беше отсъдена дузпа за Сити.

Зад топката застана Рияд Марез, който не остави никакъв шанс на Лорис – 2:2.

Когато обаче се очакваше, че дуелът ще приключи миролюбиво, Кейн отново порази целта след асистенция на Кулушевски.