Кошмарът на Юнайтед няма край – Уест Хем засили Тен Хаг към уволнение
"Червените дяволи" загубиха с 1:2 в Лондон след 105-минутна драма и късна дузпа

Манчестър Юнайтед отново разочарова феновете си и записа поражение с 1:2 от Уест Хем в 9-ия кръг на Висшата лига. “Червените дяволи” продължават да показват отчайваща игра и лондончани стигнаха до победата с късна дузпа в добавеното време на мача, което достигна до 15 минути. Така ако победата на Юнайтед над Брентфорд се извади от статистиката, те нямат успех седем поредни мача във всички турнири, което почти сигурно означава, че Ерик Тен Хаг в крайна сметка ще бъде освободен от ръководството.

Грандът от Манчестър остава с едва 11 точки от началото на сезона на 14-то място, а “чуковете” ги изравниха по актив след днешната победа.

Манчестър Юнайтед започна с натиск срещу Уест Хем на Олимпийския стадион в Лондон, като “червените дяволи” създадоха няколко опасни положения още в началните минути. Алехандро Гарначо пропусна два шанса за гол в първите десет минути, а в 32-ата минута Диого Далот отправи удар от воле, който премина над вратата. В добавеното време на първото полувреме Каземиро също бе близо до отбелязване, но опитният Фабиански показа отличен рефлекс и спаси.

Във второто полувреме домакините се възползваха от грешка на Гарначо, който сбърка подаване и позволи на Уест Хем да организира контраатака. Джаред Боуен центрира ниско към наказателното поле, където Дани Ингс опита удар, но топката стигна до Крисенсио Съмървил, който я засече в мрежата и даде преднина на “чуковете”.

Манчестър Юнайтед обаче отговори бързо, като в 81-ата минута Диого Далот с глава изпрати топката към точката на дузпата. Джошуа Зиркзее също с глава продължи паса към вратарското поле, където Каземиро успя да изравни резултата с нов удар с глава.

В 87-ата минута Дани Ингс падна в наказателното поле след сблъсък с Матайс де Лихт, което доведе до намеса на ВАР и дузпа за Уест Хем. Макар че Манчестър Юнайтед протестира за игра с ръка от страна на Ингс, съдията Дейвид Кук отсъди нарушение на Де Лихт. Джаред Боуен изпълни точно дузпата в долния ляв ъгъл, въпреки правилната реакция на Андре Онана, и така донесе победата за Уест Хем.