Лацио с класика над Фиорентина и избута Рома извън зона “Европа”
Чиро Имобиле гарнира мач номер 250 в Серия А с поредния си гол

Лацио надви с 3:0 Фиорентина при гостуването си от 23-ия кръг на Серия А.

Лациалите бяха абсолютен доминант на терена, изключае първите 20 минути на мача, когато Фио се опита да наложи натиск. Почивката дойде при 0:0, но след паузата лациалите показаха отлична игра.

В 52-та минута Закани пусна отличен пас към Милинкович-Савич, който от няколко метра засече в мрежата. В 70-та дълга топка напред от Патрик освободи Имобиле сам срещу вратаря и той без проблем вкара 18-ия си гол за сезона в мач номер 250 в Серия А на своята сметка.

Класическият аванс бе оформен в 81-та минута, когато отново Имобиле се откъсна сам срещу Таручано, заобиколи го и стреля към вратата от малък ъгъл, а там Бираги в опит да спре топката сам я вкара в мрежата. Само четири минути по-късно пък Торейра беше изгонен от Орсато с втори жълт картон.

Така Лацио събра 39 точки на шестото място и измести от там Рома, който по-рано днес завърши 0:0 с Дженоа и изпадна от зона “Европа”. Фиорентина пък е зад “вълците” на осмо място с 36 пункта.