Лайпциг и Волфсбург продължават напред за Купата
"Биковете" разгромиха Бохум, "вълците" с минимална победа над Шалке 04

РБ Лайпциг не срещна трудности срещу Бохум в осминафиналите на Купата на Германия, печелейки с лекота с 4:0.

Амаду Хайдара даде преднина на „биковете“ в 11-ата, а Марсел Забитцер удвои в самия край на първата част.

След почивката домакините вкараха още две попадения, чийто автор бе Юсуф Поулсен (66;75).

По същото време се изигра срещата Волфсбург – Шалке, в която „вълците“ триумфираха с минимална победа. Вегхорст изпълни дузпа в 40-ата, но вратарят на гостите отрази, последва добавка от деветката на „вълците“, който този път беше точен.

Така Волфсбург и РБ Лайпциг се присъединиха към отборите на Рот Вайс (Есен), Борусия (Дортмунд), Вердер (Бремен) и Холщайн (Кийл), които вече са на 1/4-финалите в надпреварата.

Последните четвъртфиналисти ще се определят от сблъсъците Регенсбург – Кьолн и Щутгарт – Борусия Мьонхенгладбах, които стартираха в 21:45 днес.