Фрайбург шокира Байерн с дузпа в края
Лукас Хьолер реализира от дузпа в края и помогна на неговия Фрайбург да отстранят "баварците"

Фрайбург поднесе голямата изненада в турнира за Купата на Германия и отстрани Байерн Мюнхен след драматична победа с 2:1, дошла в последните секунди на мача след точно изпълнена дузпа от Лукас Хьолер.

Баварците успяха да реализират в 19-та минута. Йозуа Кимих центрира от ъглов удар, а Дайо Упамекано засече топката с глава във вратата. Обаче не изминаха и десет минути обаче преди Фрайбург да изравни. В 27-ата минута отбита топка стигна до Николас Хьофлер, който с мощен изстрел простреля Ян Зомер.

Мачът вървеше към продължения, докато Серж Гнабри не удари греда, след което контраатаката на “чернобелите” предизвика игра с ръка в наказателното поле на Байерн, което принуди главния съдия да покаже бялата точка.

В заключителните секунди на двубоя, Лука Хьолер с хладнокръвно изпълнена дузпа направи резултата 1-2, за да може Фрайбург да елиминира фаворита за спечелване на купата.