Левски с престижно реми – 1:1 с Динамо (Киев)
Димитър Костадинов се разписа за Сините

Левски завърши наравно – 1:1 с украинския гранд Динамо (Киев) в най-престижната си контрола по време на зимния си подготвителен лагер в Турция.

Това бе петата проверка на Сините в югоизточната ни съседка, като те отново останаха далеч от победата. До този момент съставът на Станимир Стоилов записа четири равенства и две загуби.

Левски с престижно реми - 1:1 с Динамо (Киев) 1

Шампионът на Украйна поведе в 35-ата минута, когато Виталий Буялски не остави шансове за вратаря на Левски Пламен Андреев с прецизен удар от десетина метра.

Четвърт час преди края българският тим възстанови статуквото. Димитър Костадинов овладя топката след грешно отиграване на киевчани, нахлу уверено към наказателното поле, а шутът му от 20 метра порази целта.

В минутите до края Левски организира още няколко добри атаки към вратата на появилия се след почивката Денис Бойко, но Мартин Петков действа егоистично и шутът му бе париран лесно от стража, а попадение не бе зачетено заради фаул в атака на Келиан ван дер Каап.

Нидерландецът замени панамският бранител Хосе Кордоба още в 4-ата минута. Латиноамериканецът не се почувства добре още по време на загрявката, а след започването на срещата даде знак, че не може да продължи.

Според хора от щаба на Левски Кордоба е почувствал главоболие, като превантивно той е бил отведен в местната болница за детайлни изследвания.

ГОЛМАЙСТОР: 0:1 Виталий Буялски (35), 1:1 Димитър Костадинов (75)

Левски: 66. Пламен Андреев (К) – 91. Драган Михайлович, 23. Ноа Сонко Сундберг, 33. Хосе Кордоба (4′ 5. Келиан ван дер Каап), 6. Вендерсон Цунами – 8. Андриан Краев, 30. Филип Кръстев, 27. Асен Митков (67′ 10. Радослав Цонев) – 88. Марин Петков, 19. Билал Бари, 17. Велтон (67′ 11. Здравко Димитров)

Динамо Киев: 1. Бушчан, 5. Сидорчук (К), 19. Гармаш, 22. Витиньо, 25. Забарни, 29. Буялски, 34. Сирота, 44. Дубинчак, 73. Скурин, 94. Кедзиора, 99. Антиук