Левски сгази Монтана с 5-0 и гледа уверено към Брага
google новини лого Последвай ни
Добави коментар
„Сините“ започнаха с убедителен успех новия сезон.

Левски разгроми Монтана с 5-0 на стадион „Георги Аспарухов“ и започва уверено новата кампания в Първа Лига, а Петков и Сангаре се отличиха с по две попадения за победата.

Интрига в сблъсъка на практика нямаше още след първото полувреме, защото домакините се оттеглиха с преднина от два гола. Радослав Кирилов откри резултата след само 6 минути игра след асистенция на Марин Петков, който по-късно удвои преднината на своя тим от дузпа.

В началото на второто полувреме пък дойде и моментът на Мустафа Сангаре. Само в рамките на 3 минути той вкара 2 попадения като първото беше от дузпа в 58мата минута, а след това покачи преднината на „Сините“ на 4-0 в 61вата минута.

Това обаче не беше всичко, защото Марин Петков също се отчете с два гола за Левски като вкара петото попадение във вратата на гостите от Монтана, които със сигурност са се надявали на по-оптимистично завръщане в елита.

Така Хулио Веласкес и неговите футболисти вече изцяло могат да мислят за предстоящия сблъсък срещу Брага от Лига Европа в четвъртък като убедителния успех ще им вдъхне допълнително самочувствие.