Ливърпул отчая Борнемут за едно полувреме
Мърсисайдци победиха с 3:0 на "Анфийлд"

Ливърпул се върна на победния път във Висшата лига, след като надви Борнемут с категоричното 3:0 в мач от петия кръг. Колумбиецът Луис Диас бе звездата на вечерта с два бързи гола, а Дарвин Нунес добави трето, красиво попадение.

С този успех Ливърпул оглави временното класиране с 12 точки, очаквайки дербито между Манчестър Сити и Арсенал в неделя.

Борнемут започна обещаващо и дори отбеляза гол чрез Антоан Семеньо, който обаче бе отменен заради засада. След това обаче Ливърпул пое контрола и откри резултата в 27-ата минута. Ибрахима Конате пусна дълго подаване към Диас, а вратарят на Борнемут Кепа Арисабалага излезе неуспешно, което позволи на колумбиеца да отбележи в опразнената врата.

Само две минути по-късно, Диас се разписа отново, след като бе намерен от Трент Александър-Арнолд. Той хладнокръвно изпрати топката между краката на Кепа за 2:0.

Малко преди края на първото полувреме, Дарвин Нунес оформи класическата преднина на Ливърпул с прецизен удар в далечния ъгъл, който не остави шансове на вратаря на Борнемут.