Локо София ликува! “Железничарите” се завърнаха в елита!
"Червено-черните" спечелиха с 4:1 визитата си на Септември Симитили и със сигурност ще играят в efbet Лига догодина

След шестгодишно отсъствие Локомотив София се завръща в елита на българския футбол! „Железничарите“ записаха категорична победа с 4:1 над Септември Симитли и си гарантираха втората позиция и директна промоция в efbet Лига през следващия сезон. Тимът на Иван Колев събра 56 точки и няма как да бъде изпреварен от Септември София (53т.), който дори и да победи в последния си мач, е с по-лоши показатели в преките двубои с „железничарите“.

В днешния двубой „червено-черните“ можеха да открият резултата в 9-ата минута, но Светослав Диков нацели гредата.

В 20-ата натискът на гостите се увенча с успех и Красимир Милошев разпечата вратата на Септември Симитли.

Пет по-късно Даниел Гогов направи отлично извеждащо подаване за Христо Иванов, той се освободи от Педро Ферари и върна паритета в мача.

В 32-ата Милошев върна аванса на Локомотив, отбелязвайки втория си гол в мача.

В началото на втората част гостите увеличиха преднината си. При пас отдясно в 49-ата двама бранители на домакините се сблъскаха и позволиха на Валентин Николов да овладее на далечната греда, след което прати с точен удар по земя в мрежата за трети път.

Интригата съвсем се загуби в 57-ата, когато Сашо Александров стреля точно от дъгата на пеналта и направи резултата 4:1.

В 71-ата Диков също прати в мрежата на домакините, но попадението не бе зачетено заради засада.

Гостите владееха инициативата до края на срещата, но не успяха да направят още по-изразителна победата си.