Лудогорец потрепери, но победи след хеттрик на Десподов
Иса и Десподов се развихриха, но Лудогорец прекъсна лошата си серия

Лудогорец победи Черно море с 3:2 при повторния официален дебют на Ивайло Петев в мач от 23-тия кръг на efbet Лига. Разградчани на два пъти изоставаха в резултата след попадения на Исмаил Иса в 8-ата и 34-та минута, но Футболист номер 1 на България – Кирил Десподов измъкна “орлите” от угрозата на трети пореден неуспех в родното първенство.

Още в 8-та минута Иса поведе за “моряците”, а на Лудогорец не им отне много време да отговорят и страховит шут на Неделев нацели напречната греда. В 20-та минута Десподов изравни.

Варненци наказаха домакините си след скоростна контраатака и отново Исмаил Иса бе точен. Почти четвърт час преди изтичането на редовното време Черно море получи тежък удар. Васил Панайотов препъна Спас Делев. Георги Гинчев отсъди дузпа, а халфът получи втори жълт и респективно бе изгонен от игра. На „моряците“ им се наложи да доиграят мача с човек по-малко. Десподов изпълни наказателния удар безупречно и преодоля Дюлгеров за 2:2.

В добавеното време на мача “орлите” се възползваха от статично положение и достигна до пълен обрат в резултата. Раи Насименто бе фаулиран в близост до наказателното поле. Въпреки малкия ъгъл, Десподов изненада резервния вратар Георги Георгиев с изстрел в долния десен ъгъл. Топката влетя във вратата и домакините направиха решаващата крачка към трите точки.