Лудогорец разби словенски гранд в Турция
Българският шампион с летящ старт на контролите на турска земя

Лудогорец постигна категорична победа с 3:0 над Олимпия Любляна в първата си контрола от зимния лагер в Турция. Попаденията за “орлите” бяха отбелязани през първото полувреме, като с голове се отличиха офанзивните играчи Квадво Дуа, Тодор Неделев и Бърнард Текпетей.

Георги Дерменджиев заложи на следния стартов състав: 1. Серджио Падт, 24. Оливие Вердон, 5. Георги Терзиев, 16. Аслак Фон Витри, 17. Сон, 8. Клод Гонсалвеш, 6. Якуб Пьотровски, 88. Тодор Неделев, 9. Квадво Дуа, 37. Бърнард Текпетей, 77. Кайо Видал.

В 12-ата минута Лудогорец поведе в резултата. Кайо Видал подае към Квадво Дуа и нападателят със силен шут се разписа за 1:0.

В 31-вата минута на проверката Тодор Неделев вкара страхотен гол от фаул за 2:0. Малко след това словенците пропуснаха да намалят, като Раул Поро стреля покрай вратата.

В 44-ата минута Лудогорец направи аванса си класически. Якуб Пьотровски напредна по десния фланг и отправи подаване в пеналта, като Дуа пропусна топката, която стигна до Текпетей и той от близка дистанция се разписа за 3:0.

През второто полувреме и двата тима имаха по няколко добри шанса за гол, като резервният страж на “орлите” Симон Слуга се отличи с добра намеса в 81-вата минута. В края на срещата Руан Круз пропусна най-добрия шанс за Лудогорец, след като бе изведен сам срещу вратаря, но не успя да вкара.

В следващите дни Лудогорец предстои да изиграе приятелски мачове с Раков, Теплице и Млада Болеслав.