Лудогорец с нова “чиста мрежа” – 0:0 при гостуването на Мура
Орлите не успяха да се разпишат за първи път през този сезон

Българският шампион Лудогорец завърши наравно – 0:0, гостувайки на словенския Мура в първата среща от втория предварителен кръг на Шампионската лига.

Лудогорец с нова "чиста мрежа" - 0:0 при гостуването на Мура 1

Разградчани не допуснаха гол и в четвъртия си официален мач за сезона, но за първи път не съумяха да поразят съперниковата врата, оставяйки развръзката за мача-реванш следващата седмица.

Орлите започнаха настървено и още в първите минути опитаха да застрашат вратата, пазена от Матко Обрадович.

Авторът на пет асистенции (четири официално признати) в двубоя за Суперкупата на България Кирил Десподов направи добър пробив отляво, но бе блокиран от Нино Коутер.

Малко по-късно бившият играч на ЦСКА София и Каляри бе фаулиран, а при изпълнението на свободния удар защитник на Мура изчисти в корнер.

Лудогорец с нова "чиста мрежа" - 0:0 при гостуването на Мура 2

В средата на първата част Пиерос Сотириу шутира от дистанция, но ударът му бе блокиран и се стигна до корнер. Десподов центрира към далечната греда, но и този път топката бе отклонена от бранител на домакините.

Постепенно Мура се окопити и на свой ред погледна към вратата на Кристиан Кахлина. Михаел Клепач излезе на стрелкова позиция и нанесе нелош удар, но стражът на Лудогорец успя да избие в корнер.

При последвалата акция на разградчани Каули Оливейра стреля от дистанция, но над вратата. Не след дълго и Джордан Икоко опита късмета си с шут от малък ъгъл, но и неговият мерник се оказа неточен.

Лудогорец с нова "чиста мрежа" - 0:0 при гостуването на Мура 3

В заключителните акорди на първото полувреме Сотириу получи в наказателното поле от Десподов, но не успя да засече топката във вратата на Обрадович.

Малко след подновяването на играта Кахлина трябваше да се намесва след удар на Бобичанец.

В 62-ата минута наставникът на Лудогорец предприе смяна, включвайки в игра опитния Вандерсон, но и след неговото влизане Орлите не успяха да стигнат до така желания гол.

Лудогорец с нова "чиста мрежа" - 0:0 при гостуването на Мура 4

Нещо повече, малко преди края Мура пропусна отлична възможност да вземе аванс преди ответния двубой.

Срещата-реванш ще се състои следващата седмица на “Хювефарма Арена” в Разград.

МУРА – ЛУДОГОРЕЦ 0:0

Мура: 69. Матко Обрадович, 21. Жан Карничник, 9. Матич Марушко, 30. Жан Горенц, 11. Жига Коус -капитан, 19. Нино Коутер, 8. Лука Бобичанец, 20. Томи Хорват, 23. Клемен Щурм, 47. Михаел Клепач, 2. Кай Ципот

Резерви: 12. Лан Ержавец, 90. Марко Залокар, 4. Клемен Пучко, 6. Давид Дурак, 7. Ален Козар, 13.Марин  Карамарко, 17.Амадей Мароша, 18. Марко Бркнич, 24. Тио Ципот, 25. Драган Ловрич, 77. Станиса Мандич, 97. Андриа Филипович

Треньор: Анте Шимунджа

Лудогорец: 71. Кристиан Кахлина, 3. Антон Недялков-кaпитан, 24. Оливие Вердон, 30. Игор Пластун, 22. Джордан Икоко, 95. Каули Оливейра, 7. Алекс Сантана, 8. Клод Гонсалвеш, 11. Кирил Десподов, 19. Пиерос Сотириу, 64. Доминик Янков (62′ 88. Вандерсон)

Резерви: 1. Серджио Падт, 23. Пламен Илиев, 4. Сисиньо, 5. Георги Терзиев, 10. Елвис Ману, 13. Мавис Чибота, 25. Стефан Баджи, 29. Дориан Ротариу, 23. Жозуе Са, 37. Бърнард Текпетей, 88. Вандерсон

Треньор: Валдас Дамбраускас