google новини лого Последвай ни
Добави коментар
Разградчани ще трябва да се справят без голмайстора си Квавдо Дуа, но Руи Мота е оптимист преди официалния си дебют начело на тима

Тази вечер Лудогорец започва тазгодишното си участие в квалификациите за Шампионската лига с домакинство на Динамо Минск. Двубоят на стадион „Хювефарма Арена“ в Разград стартира в 20:30 часа и ще бъде ръководен от австрийския съдия Кристиян-Петру Чокирка. Срещата ще отбележи официалния дебют на новия старши треньор на българския шампион – Руи Мота, който пое отбора от Игор Йовичевич с амбицията да го изведе до груповата фаза на най-престижния клубен турнир в Европа за пръв път от осем години.

Португалецът ще трябва да се справи с първото си сериозно предизвикателство начело на „орлите“ без контузения нападател Квадво Дуа. Затова се очаква атаката на тима да бъде водена от Ерик Биле, но не е изключено Мота да избере тактическа изненада и да заложи на фалшива деветка в лицето на Бернард Текпетей.

В лагера на Лудогорец цари умерен оптимизъм. Наставникът е запознат със силните страни на съперника и вярва, че отборът му е подготвен да ги неутрализира. Капитанът Антон Недялков също сподели увереността си преди първия съдийски сигнал, като подчерта, че българският първенец е по-класният от двата отбора и се чувства отлично подготвен за предстоящата битка.

Настроението в лагера на Динамо Минск също е позитивно. Треньорът на беларуския тим Вадим Скрипченко демонстрира самочувствие на официалната пресконференция, като заяви, че познава добре играта на Лудогорец и въпреки че отборът му е определян за аутсайдер, вярва в шансовете за положителен резултат. Това няма да е първата среща между двата отбора. Преди година Лудогорец и Динамо Минск се изправиха един срещу друг във втория квалификационен кръг на турнира. Тогава „орлите“ се наложиха с 2:0 в Разград и въпреки загубата с 0:1 в реванша, който се игра в унгарския град Мезьокьовешд, успяха да продължат напред.