Ман Сити се промъкна до 1/4-финалите след куп пропуски на Нуньес
Ливърпул по традиция игра в този турнир с немалко от резервите си

Maнчестър Сити си осигури участие в четвъртфиналите на третия по значимост турнир в Англия – Карабао Къп, след изстрадана победа с 3:2 над носителя на трофея Ливърпул на “Етихад Стейдиъм”.

Мениджърът на Червените Юрген Клоп за пореден път включи сред титулярите немалка част от играчите, които не получават шанс за изява в мачовете от Висшата лига и Шампионската лига, но дори в нетрадиционен състав мърсисайдци се представиха респектиращо.

Норвежката голова сензация Ерлинг Холанд даде аванс на Гражданите след центриране от левия фланг на Кевин Де Бройне след 10 минути игра, но след още толкова Фабио Карвальо възстанови статуквото.

В самото начало на втората част Рияд Марез направи 2:1, ала само 47 секунди по-късно Мохамед Салах изравни за втори път, за да се превърне в първия играч, съумял 10 или повече голове срещу Ман Сити по време на ерата-Пеп Гуардиола.

Крайният резултат беше оформен от Нейтън Аке направи в 58-ата минута.

Ливърпул имапе чудесни възможности да реализира и трети гол, но Дарвин Нуньес направи три сериоани пропуска, а съдията подмина нарушение срещу Алекс Окслейд-Чембърлейн в наказателното поле.