Ман Юнайтед отново втори след победа над Нюкасъл
Дебют за Червените дяволи направи тийнейджърът Шола Шортайър

Манчестър Юнайтед се изкачи на втора позиция във временното класиране на Висшата лига след комфортна домакинска победа с 3:1 над Нюкасъл.

Червените дяволи изпревариха Лестър и се настаниха непосредствено зад убедителния лидер в подреждането Манчестър Сити.

Гражданите са начело с 59 точки, следвани от Ман Юнайтед и Лестър с по 49. Нюкасъл е 17-ти с 25 точки, с три над зоната на изпадащите.

Маркъс Рашфорд даде аванс на домакините след половин час игра, но малко по-късно Свраките успяха да възстановят паритета чрез централния нападател на тима Сен-Максимин.

Второто полувреме започна с натиск на тима на Оле Гунар Солскяер и младокът Даниел Джеймс успя да се разпише в 57-та минута – 2:1. Бруно Фернандеш пък бе точен от дузпа четвърт час преди края, оформяйки крайния резултат.

Дебют в състава на Ман Юнайтед направи смятания за един от най-горещите таланти в европейския футбол – 17-годишният Шола Шортайър.