Манчестър Юнайтед обърна драматично Уест Хям във ФА Къп
"Червените дяволи" победиха с 3:1, но успехът им дойде по-трудно от очакваното

Манчестър Юнайтед се класира за 1/4-финалите във ФА Къп след като победи с 3:1 Уест Хям като домакин на “Олд Трафорд”. Шампионите от Купата на Лигата губеха в резултата до 77-та минута, но успяха да измъкнат успеха.

“Червените дяволи” можеха да поведат още в 6-ата минута, но великолепен плонж на Ареола спря удар на Забитцер от границата на наказателното поле.

Де Хеа направи грешка в 38-ата минута, пращайки топката в краката на играч на гостите, но за негов късмет не се стигна до удар, а след това Антонио стреля право в него.

Домакините отговориха с шут на Гарначо, който обаче прати топката над напречната греда.

Шест минути след почивката Вегхорст стигна до топката в наказателното поле, но нидерландецът стреля неточно. Секунди преди това пък Де Хеа отрази удар с глава на Соучек по страхотен начин. Така се стигна до 54-та минута, когато Саид Бенрама отправи перфектен изстрел от границата на пеналта и не остави шансове на Де Хеа за 0:1.

Домакините помислиха, че са изравнили в 72-та минута, но гол на Каземито беше отменен заради засада. Само шест по-късно обаче Вегхорст насочи опасно топката към вратата, а Найеф Агуерд си вкара автогол.

В 90-ата минута се стигна до пълен обрат. Лошо изчистена топка от Агер попадна в Алехандро Гарначо, който от наказателното поле технично я прати в далечния ъгъл на Ареола за 2:1, а в добавеното време Фред оформи крайното 3:1 след отлично подаване на Вегхорст.