Мартин Минчев блесна с два гола при убедителен успех на Спарта
Родният национал се появи в игра в края на срещата с Млада Болеслав и успя да остави ярка следа с представянето си.

Чешкият гранд Спарта Прага записа важна победа с 4:1 над състава на Млада Болеслав в сблъсък от 18-тия кръг на шампионата.

Фланговият нападател Мартин Минчев блесна с две попадения за гръмката победа на “червените”.

Родният национал се появи в игра за Спарта в 74-ата минута и успя да се разпише в 82-ата минута за 3:1, а в добавеното време на срещата той оформи и крайния резултат на таблото чрез втория си гол.

Иначе двубоят не започна добре за отбора на Минчев, който допусна попадение още в 3-ата минута, а в него автор се превърна Михал Томич.

В крайна сметка обаче финландецът Каан Кайринен изравни с удар от дистанция, а в 36-ата минута последва и пълен обрат след гол от дузпа на Ладислав Крейчи.

С този успех съставът на Спарта Прага остава на 3-ото място във временното класиране с 36 точки, на седем пункта зад градския съперник Славия.