Милан продаде Тиау в Нюкасъл и веднага му намери заместник
google новини лого Последвай ни
Добави коментар
"Росонерите" се договориха с Дженоа за Кони Де Винтер, очаква се да пристигне в Милано днес

След продажбата на Малик Тиау на Нюкасъл за около 40 милиона евро по-рано тази седмица, Милан реагира светкавично и осигури негов заместник. По информация на Фабрицио Романо, „росонерите“ са привлекли белгийския национал Кони Де Винтер от Дженоа срещу приблизително 20 милиона евро.

Интерес към Де Винтер е имало и от страна на градския съперник Интер, но „нерадзурите“ са били зависими от продажба на свой играч, за да осъществят сделката. На 23 години защитникът вече има солиден опит в Серия А, както и статут на редовен национал на Белгия. Той е продукт на академията на Ювентус, но не получи много шансове за изява с първия тим на „бианконерите“. Именно там той получи шанс в първия отбор на торинци от Масимилиано Алегри, с когото сега ще се съберат отново в Милан.

Де Винтер се очаква да премине медицинските тестове в следващите дни и може да направи своя дебют още идната седмица в мача за Купата на Италия срещу Бари.

“Росонерите” все още се нуждаят от десен бек и централен нападател, но преговорите там изглеждат по-сложни и е възможно да се проточат чак до края на трансферния прозорец.