Mилан с четвърта поредна победа
Брахим Диас с две попадения, Дивок Ориги също се разписа

Испанският халф Брахим Диас се разписа два пъти, а Дивок Ориги и Рафаел Леао – по веднъж, за да донесат на Милан изразителна победа с 4:1 срещу Монца в среща от поредния кръг на италианската Серия А.

Цял мач за гостите игра българският национален бранител Валентин Антов.

Това бе четвърти пореден пълен успех за Росонерите, като преди това те се справиха също с Верона, Ювентус и Емполи.

По този начин съставът на Стефано Пиоли се “залепи” за временния лидер в подреждането Наполи, като и двата тима имат по 26 точки. Южняците обаче са играли една срещо по-малко.

Монца остава на 14-а позиция с 10 точки.

Диас даде солиден аванс на домакините с две попадения преди почивката, бившият ас на Ливърпул Ориги покачи на 3:0, а Филипо Ранокия съкрати изостването на Монца. Леао пък бе точен в края, за да оформи крайното 4:1.