google новини лого Последвай ни
Добави коментар
"Росонерите" не успяха да вкарат на 'Сан Сиро" няколко дни, след като забиха четири гола на Наполи като гости

Отборите на Милан и Емполи завършиха наравно 0:0 в среща от 29-ия кръг на Серия А. “Росонерите” създадоха близо 20 ситуации за попадение, но така и не успяха да вкарат гол, който да им донесе победата.

Милан доминираше тотално през първото полувреме, като отправи девет удара към вратата на съперника при нито един шут за Емполи. В 13-ата минута Анте Ребич пропусна добра възможност за попадение. В края на частта пък Сандро Тонали бе близо до попадение за “росонерите”. Домакините имаха и доста други добри ситуации, но на почивката резултатът бе 0:0.

В 51-вата минута удар на Томасо Побега премина много близо покрай вратата на Емполи. Малко след това домакините имаха претенции за дузпа, но такава не бе отсъдена след намесата на ВАР.

В 76-ата минута шут на Алесандро Флоренци премина покрай десния страничен стълб. “Росонерите” приложиха силен натиск в търсене на попадението.

В 89-ата минута Оливие Жиру прати топката в мрежата на гостите, но при удара си помогна с ръка и попадението не бе зачетено.

С този резултат тимът на Милан събра 52 точки в актива си и е на третото място в класирането, докато Емполи е 14-ти с 32 пункта.