Левски се разправи с Пирин на “Герена”, младок блесна с два гола
Билал Бари се отчете с ново попадение, а преди него на два пъти целта намери Марин Петков.

Отборът на Левски се наложи с 3:0 над Пирин Благоевград у дома в двубой от 12-ия кръг на efbet Лига и по този начин записа втора поредна победа в първенството. В герой за “сините” се превърна младият Марин Петков, който беше точен на два пъти – в 25-ата и в 63-ата минута, а Билал Бари направи резултата класически в 90-ата минута.

Още в 6-ата минута Билал Бари получи добра топка в наказателното поле и шутира, но Ник Хангелман успя да улови рутинно.

“Сините” натиснаха възпитаниците на Уорън Фийни в половината им и спечелиха два ъглови удара, от които не произлезе сериозна опасност.

В 15-ата минута Георги Миланов комбинира добре със съотборник пред наказателното поле и стреля, но коженото кълбо се озова право в ръцете на стража на “орлетата”.

3 минути по-късно столичани бяха много близо до попадението след центриране от ъглов удар на Радослав Цонев, но изстрелът на Билал Бари с глава премина встрани от вратата на Пирин.

Левски излезе напред в резултата в 25-ата минута. Георги Миланов изведе отлично Марин Петков сам срещу Хенгелман, а младокът овладя кълбото и с точен удар го прати в мрежата – 1:0. Първоначално голът не беше зачетен заради засада, но след проверка на ситуацията със системата ВАР, попадението се оказа редовно.

7 минути преди края на първата част Радослав Цонев опита късмета си с удар от далечна дистанция, но топката премина покрай левия страничен стълб на вратаря на гостите.

В 56-ата минута “орлетата” бяха много близо до изравняването на резултата. Станислав Костов намери технично топката от въздуха на границата на наказателното поле на Левски, но изстрелът му се отклони в напречната греда на вратата, пазена от Николай Михайлов.

В минутите, когато Пирин показа, че може да причини проблеми на съперника си, “сините” удариха за втори път. Радослав Цонев центрира от корнер, където Станислав Манолев продължи с глава топката на втора греда, а там Марин Петков се оказа най-съобразителен и прати кълбото за втори път във вратата на Хенгелман – 2:0.

Домакините получиха страхотна възможност да увеличат аванса си в 71-ата минута. Борислав Цонев проби през центъра и пусна топката към Здравко Димитров, който се засуети, но в крайна сметка нанесе удар, който се отклони в крака на Петър Занев и срещна напречната греда на вратата на “орлетата”.

11 минути по-късно Димитър Костадинов беше изведен сам срещу Хенгелман от Борислав Цонев, но ударът му премина встрани от вратата на Пирин.

Последва изстрел от далечна дистанция от Билал Бари, който се оказа неточен.

Левски направи преднината си класическа в 90-ата минута. Ник Хенгелман се отчете със сериозна грешка, след като излезе извън наказателното си поле в опит да изчисти топката, но се размина с нея. Тя обаче стигна до Билал Бари, който на опразнената врата не сгреши – 3:0.

Ето и стартовите състави на двата тима:

Левски: 12. Николай Михайлов – 91. Драган Михайлович, 33. Хосе Кордожа, 3. Гьоко Зайков, 4. Иван Гаранов – 21. Радослав Цонев, 7. Георги Миланов – 88. Марин Петков, 10. Борислав Цонев, 11. Здравко Димитров – 19. Билал Бари

Резерви: 66. Пламен Андреев, 5. Христос Шелис, 6. Ивайло Найденов, 20. Димитър Костадинов, 22. Патрик-Габриел Галчев, 41. Георги Александров, 79. Мартин Петков

Старши треньор: Станимир Стоилов

Пирин Бл: 12. Ник Хенгелман – 14. Стилиян Николов, 38. Александър Дюлгеров, 3. Петър Занев, 45. Христофор Хубчев – 8. Орлин Старокин, 73. Венцислав Бенгюзов – 11. Станислав Манолев (к), 31. Красимир Станоев, 7. Мохамед Брахими – 29. Станислав Костов

Резерви: 1. Димитър Шейтанов, 44. Конър Хендерсън, 2. Педро Ферари, 9. Преслав Йорданов, 17. Спас Георгиев, 71. Антон Карачанаков, 6. Юлиан Попев

Старши треньор: Уорън Фийни