Наполи се справи със Салернитана и увеличи аванса си на върха
Неаполитанци вече водят с 12 точки пред втория Милан

Наполи направи нова крачка към спечелването на титлата в Серия А, след като победи Салернитана с 2:0 като гост в двубой от 19-ия кръг. Неаполитанци реализираха по едно попадение през двете полувремена чрез Ди Лоренци и Виктор Осимен.

Воденият от Лучано Спалети отбор събра 50 точки след тази победа, като ги е натрупал за 19 кръга, което е впечатляващо. Наполи има 12 точки аванс пред втория Милан и е на 13 пункта пред третия Интер.

Двубоят не бе лек за лидера в Серия А. В Салерно валеше проливен дъжд и Наполи трудно организираше атаки. Все пак в края на първото полувреме гостите откриха чрез Ди Лоренци, който се разписа след асистенция на Замбо Ангиса.

Вторият гол за Наполи падна в 48-ата минута и бе дело на Виктор Осиме. Нигерийският нападател вече има 12 гола в 14 срещи в Серия А.

В следващия си мач в лигата тимът на Наполи посреща Рома на 29 януари и може да направи нова голяма крачка към спечелването на първо Скудето от 1990 г. насам.