Празник в Карлово – Левски победи Левски за благородна кауза
Младият Калоян Стрински се разписа

Носителят на Купата на България Левски победи третодивизионния Левски (Карлово) с 4:0 в контролна среща, като приходите от двубоя ще бъдат предоставени на пострадалите от наводненията в региона.

Мачът между Сините и тима, подвизаващ се в Югоизточната Трета лига, се превърна в празник за региона, като преди него Станимир Стоилов и хора от ръководството на столичния клуб се срещнаха с местни привърженици.

Не бяха изтекли и четири минути, когато Георги Миланов проби по левия фланг, комбинира с Ивелин Попов, който от ъгъла на вратарското поле без забавяне опъна мрежата зад Станислав Попов – 0:1.

В 30-ата минута след прецизно центриране на Патрик-Габриел Галчев Адриан Краев дублира аванса на Сините с лесен завършващ удар.

В края на първата част Попов реализира второто си попадение в срещата след асистенция на Жереми Петрис.

На почивката Стоилов направи осем корекции в стартовия си състав – на терена се появиха вратарят Иван Андонов, Никола Църовски, Денис Динев, Калоян Стрински, Васил Василев, Ивайло Марков, Антон Иванов, както и Нейтън Олдър.

Именно дейният Стрински оформи крайния резултат 10 минути преди края.

ЛЕВСКИ КАРЛОВО – ЛЕВСКИ 0:4
ГОЛМАЙСТОРИ: 0:1 Ивелин Попов (4), 0:2 Адриан Краев (30), 0:3 Ивелин Попов (42), 0:4 Калоян Стрински (80)

ЛЕВСКИ КАРЛОВО: 12. Попов, 3. Симеонов, 4. Бисеров, 8. Гошев, 10. Запрянов, 14. Славков, 16. Андреев, 17. Ангелов, 18. Карадайъ, 19. Петров, 30. Иванов

Треньор Дончо Христов

ЛЕВСКИ: 13. Михайлов, 2. Петрис, 5. Ван дер Каап, 22. Галчев, 6. Цунами, 12. Шеху, 8. Краев, 7, Миланов, 10. Попов, 17. Уелтън, 18. Роналдо