ПСЖ с нов успех в Лига 1 – Килиан Мбапе с уникален рекорд
Парижани надвиха Нант пред своите фенове в голово шоу

Пари Сен Жермен записа успех с 4:2 над Нант в зрелищен двубой от 26-ия кръг на френската Лига 1. Парижани регистрираха трета поредна победа в първенството, а Лионел Меси и Килиан Мбапе се разписаха в трети пореден двубой. С този успех тимът на Кристоф Галтие събра 63 точки в класирането и вече има 11 повече пред втория Марсилия, който в неделя вечер гостува на Рен.

За Мбапе попадението във вратата на Нант бе по-специално. Френският нападател вкара 201-вия си гол за парижани, с което стана топ реализаторът на клуба за всички времена. Преди срещата Мбапе имаше 200 гола, колкото е вкарал и Единсон Кавани.

Лео Меси даде аванс на парижани с попадение в 12-ата минута, отбелязвайки 13-ото си попадение във френското първенство за сезона.

Жауен Хаджам си отбеляза автогол в 17-ата минута и авансът на домакините бе удвоен. Нант обаче показа характер и отговори до почивката.

В 31-вата минута Людовик Бла намали на 2:1, а Игнасиус Ганаго възстанови равенството в 38-ата минута. Така първото полувреме на “Парк де Пренс” завърши при резултат 2:2.

След почивката на терена имаше само един отбор – този на ПСЖ. В 60-ата минута Данило се разписа за 3:2 след асистенция на Мбапе, който се събуди през втората част.

В 64-ата минута Мукиеле пропусна за домакините, а малко след това удар на Лео Меси бе спасен от стража на Нант.

В добавеното време Килиан Мбапе също записа името си сред голмайсторите, оформяйки крайния резултат 4:2. За френския нападател това бе пети гол в изминалите три срещи в Лига 1. Така той стана най-резултатният играч на клуба с 201 гола на сметката си.