ПСЖ с шокираща домакинска загуба в Лига 1
Лориен нанесе шеста загуба на парижани в първенството

Пари Сен Жермен отстъпи на Лориен с 1:3 в двубой от 33-ия кръг на френската Лига 1. Възпитаниците на Кристоф Галтие бяха тотални фаворити за победата, но се провалиха на “Парк де Пренс” срещу един от средняците в лигата.

Ензо льо Фи даде аванс на Лориен още в 15-ата минута, а нещата станаха още по-лоши за домакиите, след като Ашраф Хакими бе изгонен в 20-ата. За кратко време националът на Мароко си изкара два жълти кртона и остави своя тим с човек по-малко.

ПСЖ изравни малко преди да измине полочин час футбол на “Парк де Пренс” чрез Килиан Мбапе. Камерунският нападател Дарлин Йонгуа отново даде аванс на Лориен в 38-ата минута и гостите се прибраха с аванс на почивка.

Домакините нападаха и с човек по-малко след почивката, но ударите им бяха неточни. Мбапе и Меси не успяха да блеснат и да изравнят резултата.

Бамба Мбаке Диенг сложи точка на спора с трети гол за Лориен в 89-ата минута. С този успех отборът на гостите събра 48 точки в актива си и заема 10-ото място.

ПСЖ остава с комфортен аванс на върха в класирането – домакините имат 8 точки повече от втория Марсилия.