ПСЖ се справи с Анже и гледа все по-уверено към титлата
"Принцовете" са все по-близо до пореден триумф в първенството.

Пари Сен Жермен постигна ключова победа, която доближи отбора до титлата във френската Лига 1.

Възпитаниците на Кристоф Галтие записаха трети пореден успех в шампионата, който дойде с 2:1 при визитата на Анже.

И двете попадения за ПСЖ паднаха през първото полувреме, а в голмайстор за “принцовете” се превърна звездата Килиан Мбапе.

Бързоногият нападател бе точен в 9-ата минута, а след това и в 26-ата. За Анже се разписа Сада Тиуб, като това се случи в 87-ата минута.

С този успех ПСЖ вече има в актива си 75 точки на първото място, а вторият – Олимпик Марсилия, е с 64 пункта, но и мач по-малко.

Анже: 1. Паул Бернардони, 24. Жан Баоя, 25. Абдул Бамба, 22. Седрик Уантонджи, 29. Усман Камара, 94. Ян Валери, 23. Адриен Уну, 2. Батиста Менди, 10. Химад Абдели, 7. Ибрахима Ниане, 24. Жан Баоя

Треньор: Александър Дюжу

ПСЖ: 99. Джанлуиджи Донарума, 15. Данило Перейра, 5. Маркиньос, 4. Серхио Рамос, 14. Хуан Бернат, 17. Витиня, 8. Фабиан Руис, 28. Карлос Солер, 2. Ашраф Хакими, 7. Килиан Мбапе, 30. Лионел Меси

Треньор: Кристоф Галтие