РБ Лайпциг сломи Леверкузен, не изпуска от поглед Байерн
Биковете остават седем точки зад баварците

С гол на Кристофър Нкунку през второто полувреме РБ Лайпциг надделя с 1:0 над Байер Леверкузен в двубой от 19-ия кръг на Бундеслигата.

След победата Биковете вече имат актив от 38 точки и заемат втората позиция, на седем пункта зад водача в подреждането Байерн Мюнхен. Леверкузен е четвърти с 32 точки.

Попадение на Марсел Забитцер след 13 минути игра не бе зачетено заради засада. Малко след почивката домакините все пак стигнаха до гол, като точен с удар от границата на наказателното поле бе Нкунку.

Лайпциг можеше да удвои преднината си, но Александър Сьорлот уцели десния страничен стълб.

Малко преди края резервата на Леверкузен Лукас Аларио стреля от малкото наказателното поле към долния десен ъгъл, но стражът на Лайпциг Петер Гулаши спаси.

В четвъртата минута на добавеното време пък Забитцер уцели гредата след изстрел от пряк свободен удар.