Днес се играят първите срещи от четвъртфиналите на Шампионска лига. Бенфика приема Интер на “Ещадио да Луж”, а големите фаворити за трофея Манчестър Сити и Байерн Мюнхен ще премерят сили на “Етихад”.
По-рано през деня се появи интересна информация касаеща сумите, които участниците в “турнира на богатите” отделят за заплати на своите футболисти в “Гадзета дело спорт”. Първенец в тази категория е отбора на Реал Мадрид, който отделя по 290 милиона годишно за възнаграждения на играчите си.
Съперникът на мадридчани в турнира – Челси, плаща значително по-ниска сума. Въпреки голямата бройка футболисти “сините” дават по 210 милиона на година за заплати.
Италианските отбори, които се изправят един срещу друг – Милан и Наполи, плащат почти еднакви стойности. “Росонерите” дават по 79 милиона годишно, а неаполитанците по 70 милиона.
Отборът с най-нисък разход за заплати е този на Бенфика. Португалците плащат едва 42 млн. евро, което е около 7 пъти по-малко от първия в тази статистика Реал Мадрид.
Противникът на Бенфика в днешната вечер – Интер, се нарежда на 5-та позиция с разход от 132 милиона на година.
Галатасарай засипа с подигравки Ливърпул в социалните си мрежи
Ливърпул се “удави” край Босфора, Галатасарай ги матира с 1:0
Челси вгорчи завръщането на Моуриньо и победи Бенфика с 1:0 