Рикардиньо блести при нова победа на Левски над Рига
Бразилският нападател вкара двата гола за "сините"

Левски записа успех с 2:0 срещу латвийския Рига в четвъртата си зимна контрола в Дубай. С две попадения се отчете бразилецът Рикардиньо, като той бе точен в 38-ата и в 59-ата минути.

През цялото второ полувреме над базата JA Sport & Shooting Center валя обилен дъжд и условията за игра бяха тежки. Левски обаче се пребори с латвийците за втори успех срещу тях в рамките на няколки дни, след като в неделя ги победи с 3:2.

Левски отправи първи точен удар в 10-ата минута чрез Уелтон, но вратарят на съперника нямаше проблеми да улови.

В 37-ата минута “сините” бяха много близо до откриващо попадение Илиян Стефанов се размина с топката, след което Рикардиньо и Уелтон също не успяха да вкарат от близка дистанция.

Минута по-късно Левски поведе. Шут на Илиян Стефанов бе спасен от вратаря, след което Рикардиньо не пропусна да вкара от близо за 1:0.

В началото на второто полувреме заваля силен дъжд и условията станаха по-трудни. В 54-ата минута Рикардиньо стреля с глава покрай вратата на Рига.

В 59-ата минута обаче бразилецът отбеляза втория си гол. Рикардиньо се възползва от грешка на вратаря и вкара за 2:0, като при този резултат завърши двубоя.

Следващата контрола на “сините” е в събота срещу Джохор Дарул Та‘азим.’

Съставът на Левски: 13. Николай Михайлов (Пламен Андреев 46′) – 22. Патрик-Габриел Галчев, 23. Ноа Сонко Сундберг, 33. Хосе Кордоба, 6. Вендерсон Цунами – 20. Асен Чандъров, 30. Филип Кръстев, 14. Илиян Стефанов – 18. Роналдо, 17. Уелтън, 9. Рикардиньо – Ивелин Попов, Марин Петков, Андриан Краев, Асен Митков, Антоан Стоянов