Рома и Атлетик Билбао с равенство 1-1 на Олимпико
Двата отбора си вкараха с глава и поделиха точките в Рим.

Рома и Атлетик Билбао стартираха своите кампании в Лига Европа с голово реми – 1-1 на стадио „Олимпико“ като „Вълците“ вкараха своя гол през първата част, а Баските отговориха малко преди края на редовното време.

През първото полувреме „Вълците“ имаха тотална доминация с топката като завършиха частта с 72% притежание. Рома успя да се възползва от единственият си точен удар през първата част като Анхелино предостави фантастично центриране и сложи топката на главата на Артьом Довбик, който не остави шанс на вратаря на баските в 32та минута.

В 44тата минута сантиметри спасиха „Вълците“ от това да не бъде отсъдена дузпа срещу тях като Коне извърши нарушение на сантиметри от наказателното поле на своя тим.

През второто полувреме, Атлетик Билбао заигра по смело и техните усилия бяха възнаградени в 85тата минута, когато Айтор Паредес не остави никакъв шанс на вратаря на „Вълците“ след удар с глава като асистенцията за гола беше на другия централен защитник на Баския тим – Унай Нунес.

Така двата клуба не се победиха и започват с по точка след първия кръг на новата групова фаза на Лига Европа.