google новини лого Последвай ни
Добави коментар
"Вълците" искат да върнат Джошуа Зиркзе в Серия "А"

Според информация на италианския вестник Gazzetta dello Sport, Джошуа Зиркзее е обект на интерес от страна на Рома. Претендентите за титлата в Серия А имат желание да подсилят атаката си, като подпишат с универсален нападател през зимния трансферен прозорец.

24-годишният нападател на Манчестър Юнайтед се очертава като трансферна цел на гранда от Рим . Последните новини разкриха, че “вълците” са подали оферта за привличане на нидерланддеца през зимния трансферен прозорец. Лидерите в Серия А са предложили първоначален договор за наем с опция за закупуване, която ще се превърне в задължителна клауза за закупуване, ако се класират за Шампионската лига.

Зиркзи преживя труден период, откакто се присъедини към Ман Юнайтед от Болоня в сделка за 42,5 милиона евро миналата година. 24-годишният футболист пристигна на “Олд Трафорд” с големи очаквания след впечатляващ сезон 2023/24. Играчът обаче се затрудняваше да остави своя отпечатък през целия си престой в клуба, а този сезон играе още по-рядко.

Участието на нидерландския нападател намаля под ръководството на Рубен Аморим и той успя да изиграе само 180 минути игрово време в 6 мача досега през сезон 2025/26. Въпреки това, от Рома смятат, че Зиркзе може да им бъде полезен в Серия А и да им помогне за място в топ 4 тази кампания.