Англия инкасира първата си загуба под ръководството на новия си селекционер Томас Тухел, след като допусна обрат от 1:0 до 1:3 в контрола срещу Сенегал.
Хари Кейн откри резултата за домакините, възползвайки се от колеблива намеса на Едуар Менди и реализирайки след добавка, след като Антъни Гордън бе пробил отляво и създал напрежение в наказателното поле. Преди това Сенегал можеше да поведе, но Николас Джаксън се натъкна на отличната реакция на Дийн Хендерсън, който се намеси решително.
Хендерсън продължи с добрите си намеси, но хаотичната и разпиляна защита на Англия в крайна сметка позволи на африканците да се върнат в мача. В средата на първото полувреме Джаксън намери Исмаила Сар около точката на дузпата, а крилото на Сенегал не сгреши – 1:1.
Обратът стана факт в 62-ата минута, когато капитанът Калиду Кулибали изнесе топката с прецизен дълъг пас към Хабиб Диара. Младият полузащитник овладя отлично, влезе в наказателното поле и с премерен удар в близкия ъгъл матира Хендерсън, давайки преднина на Сенегал – 2:1.
В продължението на мача Шейк Сабали оформи крайното 3:1 за Сенегал.