Шалке срази Бохум и мечтае за спасение, загуба за Вердер и Илия Груев
"Кралскосините" спечелиха Рурското дерби

Шалке записа успех с 2:0 като гост на Бохум в мач от 23-ия кръг в Бундеслигата. С този успех “кралскосините” се отлепиха от дъното в Бундеслигата и са на 17-о място с актив от 19 точки, колкото има и Щутгарт, който е 15-ти. Бохум отиде на последната позиция във временното класиране също с 19 точки в актива си, но с по-лоша голова разлика от своя съперник в днешния ден.

Началото на двубоя равностойно, а през първото полувреме двамата вратари нямаха работа. Но в 45-ата минута Шалке поведе, когато Мариус Бюлтер шутира, а ударът му бе отразен на първо време от Мануел Риман, но по нелеп начин стражът бутна топката в собствената си врата.

Второто полувреме предожи много битка на терена. В 79-ата минута Родриго Саласар намери Бюлтер, който с удар от 18-19 метра вкара за 2:0 в полза на гостите.

Кевен Шлотербек отбеляза за Бохум в 83-ата минута, но голът му не бе зачетен заради засада.

Вердер с Илия Груев загуби в днешния ден от Аугсбург с 1:2. Българският национал изигра пълни 90 минути за “бременските музиканти”, но не успя да помогне на своя тим да вземе точка от визитата в Бавария.

След този двубой тимът на Вердер е 10-ти в класирането с 30 точки, докато Аугсбург има 27 пункта на 13-ата позиция.